Lázně Bechyně

Nejstarší dosud známá tištěná zpráva o Libušiných lázní v Bechyni pochází z roku 1730. Již v této době je v lázních využíván přírodní léčivý zdroj slatina. Léčí se zde především revmatická artritis, Bechtěrevova choroba, koxartróza a ostatní artrózy, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolestivé syndromy šlach a svalů, předoperační a pooperační stavy, osteoporóza a další. K léčbě se využívají vodoléčba, elektroléčba, magnetoterapie, masáže klasické, aromaterapeutické, podvodní, tělocvik individuální, skupinový i v bazénu, techniky reflexní terapie, lymfodrenáž, plavání, vířivé koupele a zejména slatinné zábaly nebo koupele. Slatina, dovážená z nedalekých Komárovských blat je hlavním přírodním léčivým zdrojem zdejších lázní. Kromě komplexní a příspěvkové léčby nabízí bechyňské lázně různě dlouhé relaxační a regenerační pobyty, pobyty zaměřené na redukci váhy či úlevu od bolesti zad, beauty pobyty, relaxační pobyty pro dva, pobyty spojené s oslavou Velikonoc, Silvestra či Valentýna. Nejmodernější léčebné metody a individuální péče zkušených a ochotných pracovníků věnovaná každému klientovi lázní přispívá ke známé oblibě léčebných pobytů v Lázních Bechyně.

Bližší informace o pobytech v bechyňských lázních obržíte na telefonním čísle 734 751 365, na emailu recepce@jupiterbechyne.cz a na webových stránkách Lázně Jupiter Bechyně.

Bechyni spojuje se dvacetčtyři kilometrů vzdáleným Táborem první elektrifikovaná železniční dráha ve střední Evropě, známá jako Křižíkova elektrická dráha. Záměr zřídit železniční dráhu z Tábora do Bechyně byl navržen na sněmu království Českého v roce 1896 a zásluhou ing. Františka Křižíka byla prosazena elektrifikace této trati.

Z historie města Bechyně

Bechyně byla založena českým králem Janem Lucemburským roku 1323 a je od dávných časů počítána k nejzajímavějším místům v Čechách.
Nejstarší památkou v Bechyni je rozsáhlý hrad, postavený českým králem Přemyslem Otakarem II. Hrad byl různými majiteli rozšiřován a přestavován, z původního hradu ze 13. století se nezachovaly téměř žádné stavební pozůstatky. Největších stavebních úprav se hrad dočkal až v poslední třetině 16. století, kdy se stal jeho majitelem Petr Vok z Rožmberka. Za jeho panství získal hrad zcela novou podobu, byly bořeny a upravovány prostory bývalého hradu - tzv. "starý zámek" a nově vznikala další část, tzv. "nový zámek". Pod vedením italského stavitele Baldassara Maggiho z Arogna tak vyrostl severně od bývalého hradu renesanční zámek, založený na čtvercovém půdorysu kolem menšího nádvoří.
Bechyně je proslulá svými lázeňskými provozy zaměřenými na léčbu poruch pohybového ústrojí. Známá je bechyňská výroba keramiky.

V Bechyni a v jeho malebném okolí najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak i pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí řeky Lužnice, kde krásná příroda s romantickými zákoutími láká k procházkám i k posezení.